אתר ההכרויות לאבלי

אתר ההכרויות המוביל והאיכותי ברשת.

הרשמה חינם!

מהי הנשיקה שלך?

נשיקה, מתברר, יכולה להיות עילה לסיום יחסים, למשל כאשר אחד מעדיף את זה חזק ועם הרבה לשון, והאחר אוהב דווקא ניקור מנומס בשפתיים סגורות. אז לפני שאתם מחליטים לעבור לגור עם בן זוג חדש, כדאי שתתנו את דעתכם על סגנון הנשיקה שלו או שלה. נושא שולי? ממש לא. תקראו ותבינו

לפני זמן מה שמעתי באחת מתוכניות הייעוץ ברדיו אישה ששאלה מה לעשות: היא אוהבת נשיקות ארוכות, רומנטיות, חמות ומלטפות, אבל הגבר שלה - שהוא דווקא בסדר גמור ביתר התחומים - אטום לגמרי לכל צורת ביטוי מן הסוג הזה. האם לעזוב אותו? היא שאלה. למרבה ההפתעה, התשובה הייתה "כן :" המומחית ברדיו יעצה לה להיפרד מבן הזוג בעל כישורי הנישוק הדלים.

 

מהי הנשיקה שלך?

מרים ברנר, מטפלת מינית מוסמכת, בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית, אומרת שבקריירה המקצועית שלה היא כבר פגשה נשים שהחליטו לנתק מערכות יחסים מפני שסגנון הנשיקה של בן זוגן לא התאים להן: הוא היה פולשני מדי, או בוטה מדי, או מהיר מדי.

 בוודאי בחנתם כבר תנוחות סקס שונות וגיוונים אפשריים במיטה, אבל גם בתחום הנשיקות יש אפשרויות רבות ומגוונות. מרים ברנר מנתה בפנינו חמישה סוגי נשיקות, מהקלה אל הכבדה - כלומר מהנשיקה הקרה והמרוחקת אל החושנית והאינטימית ביותר.

 .1 נקירה בלחי: נשיקה קצרה שמדביקים על לחי של מישהו, בשפתיים קפוצות ומשוכות קדימה, כדי לצמצם למינימום את מגע השפתיים שלכם עם העור שלו או שלה. כמו נשיקה שילד נותן לדודה שהוא לא ממש סובל. בזוגיות ארוכה, סחוטה ומיובשת, אלה הנשיקות שיישארו בתור שריד מאובן לנשיקות הלוהטות של תחילת הקשר.  

 .2 נשיקה סביבתית: סדרת נשיקות, שאותן מנחיתים על הצוואר, על העורף, על העפעפיים, על המצח. היא חד־צדדית - כי יש מי שנותן ויש מי שמקבל, והיא לא אינטימית במיוחד, כי היא לא מערבת מגע של שפתיים בשפתיים. פתרון סקסי למי שנרתע מהצמדת פיות עם בן זוג חדש, אבל רוצה בכל־זאת לבטא משיכה מינית, חושניות ולהט.   

 .3 פה אל פה: בסרטי הקולנוע, כשהגיבור והגיבורה מבינים שהם מאוהבים זה בזה, מגיע השלב שבו המצלמה מתמקדת בהם כשהם מצמידים פה אל פה - בשפתיים סגורות - ושוכחים את עצמם, כאילו הם נמצאים ביקום פרטי משלהם. לא רק בקולנוע, גם בחיים, זוהי נשיקת אהבה.

 .4 הצרפתייה הלוהטת: הצרפתים לא באמת המציאו אותה, אבל היא כבר רשומה על שמם בטאבו. זו הנשיקה שכמעט כל העולם אימץ. מתחילה כמו בסעיף הקודם, אבל בהמשך מצטרפת לחגיגה גם הלשון. זוהי לא רק נשיקת אוהבים, אלא גם הכנה מאונכת לפעילות המאוזנת, שתבוא בהמשך.  

5.סלח לי, אתה נושך את לשוני: התזמורת באמת מנגנת עם כל הכלים כאשר לנשיקה הצרפתית מצטרפות גם השיניים. לא מדובר כאן על נשיכות מהסוג החביב על חסידי הסאדו־מאזו, אלא על ניצול מקסימלי של כל המתקנים האוראליים, באופן המספק ביותר .

 

נשים איטיות, גברים מהירים

רובנו מגלים שאנחנו מעדיפים סגנון נשיקה אחד, או לכל היותר שניים. מרים ברנר: "אדם מפתח את ההעדפה לסגנון מסוים של נשיקה בהתאם לדפוסים שהוא ראה במשפחה, מסרים חברתיים שקיבל, מה שראה בסרטים וההתנסויות הראשונות שלו בגיל ההתבגרות.יש אנשים שיישארו מקובעים בסגנון נשיקה מסוים במשך כל חייהם. אחרים יכולים לפתח סגנונות נוספים בשלבי ההתפתחות השונים שלהם – תלוי עד כמה הם הרפתקנים, מעוניינים בגיוון, ומוכנים לנסות חוויות חדשות ." מה יכול לבנות או להרוס מפגש בין שפתיים לשפתיים?

זה תלוי אם המנשק רגוע או דרוך. אם הוא עסוק בניסיון לרצות את האחר, או תוהה כל הזמן אם הוא בסדר. זה תלוי בעד כמה הוא מוכן לבדוק, תוך כדי העשייה עצמה, אם הסגנון

 

יש שוני מהותי בסגנון ובהעדפות בין גברים לנשים?

אפשר להגיד בהכללה שגברים יותר ממוקדי מטרה, גם כשמדובר בנשיקות, כי זה חלק מהחינוך, מהמיתוסים שספגו. כמו שגברים מחשבים לא פעם כמה ליטופים וגירויים הם צריכים לספק לאישה לפני החדירה, הם גם שואלים את עצמם לא פעם 'כמה זמן אני עוד צריך לנשק אותה, לפני שאוכל לעבור הלאה'.

"מהניסיון שלי עם הרבה מאוד זוגות, אני יכולה להגיד שבדרך כלל נשים אוהבות נשיקות בשפתיים סגורות, כלומר נשיקות רגשיות ורומנטיות למשך זמן הרבה יותר ממושך. הן צריכות להיכנס לתוך החוויה יותר באטיות. נשים מתלוננות שנשיקה פולשנית מדי מכבה אותן, במקום להדליק. אם ההתפתחות בלהט של הנשיקה תהיה בקצב שמתאים לאישה, היא תפתח גם את התשוקה לצרפתית הלוהטת, ולסקס עצמו".

 

אל תהיה כוכב רוק

כמה הבדלי סגנון בנשיקות בין בני זוג משמעותיים 
קודם כל, כל הנושא של נשיקןת - כמו גם סקס - הוא לא נושא שבני הזוג מדברים עליו,

על אף שהוא רגיש מאוד. לגבי ההבדלים - באופן הקיצוני ביותר, יכול להיות שאחד מבני הזוג אוהב נשיקות והשני סולד מהן לגמרי. זהו מצב שכאשר הוא מתקיים, לא קל לגשר על הפערים. לפעמים ההבדל יכול להישמע מינורי וזניח, כמו למשל מבט עיניים. יש שיחשבו שלהסתכל בעיניים בזמן הנשיקה זה אינטימי מאוד. אבל יש נשים האומרות שהעיניים הפקוחות של בן זוגן, שנעוצות בהן תוך כדי הנשיקה, יוצרות אצלן תחושה של חדירה לתוך הנשמה.

 "אי־התאמה בין סגנונות יכול לנבוע גם מכך שאחד הצדדים אוהב נשיקות רטובות עם הרבה רוק, כביטוי לחום ולאינטימיות, ואילו האחר מרגיש דחייה, גועל, זה יותר מדי בשבילו. יש קושי גם כשאחד מבני הזוג אוהב נשיקות מכאיבות, ואילו השני מחבב דווקא נשיקות עדינות, רומנטיות, רגשיות. אם הנטיות מושרשות ואין נכונות להתגמש, יש בעיה ."

וכאן מתבקשת כמובן השאלה: האם להיפרד בגלל הבדלים קשים בסגנון הנשיקה? התשובה של ברנר: לא, לפחות עד שממצים את כל האפשרויות האחרות. 

 

אז מה אפשר לעשות?

הנה כמה עצות, למי שרוצה לגשר על פערים בסגנון הנשיקה במערכת הזוגית:

 1. להבין שהיחס שלנו לגבי סגנון הנשיקה של בן זוגנו נובע מהדברים שאנחנו אומרים לעצמנו, בסתר לבנו. אם אישה אומרת לעצמה: הוא דוחף את הלשון מהר מדי כי הוא אטום ולא מתחשב בי ובצרכים שלי - היא תפתח רגשות קשים כלפי בן הזוג. אבל אם היא מנסה לזכור שגברים הם מטבע הדברים יותר כוחניים והפה שלהם גדול יותר - היא תבין שזה לא נובע מכוונות רעות, אלא מהבדלים של מין, חינוך והתניה חברתית.

2. לשמור על ערוצי תקשורת פתוחים, ולדבר על ההעדפות השונות. חשוב שהאמירה תהיה חיובית, ולא שיפוטית וביקורתית. למשל, מומלץ מאוד לתת משוב חיובי מהסוג של: "נהניתי מאוד אתמול כשנישקת אותי לאט ובעדינות" (ואז לפרט מה היה נעים ומתאים .(

 3. לדבר, למרות שלפעמים זה מביך. מומלץ לשוחח על כך בסיטואציה ניטרלית. צריך לנסח את האמירה בעדינות: נראה לי שיש לנו סגנונות שונים בנוגע לעיתוי ולאופי הנשיקה, ואולי אפשר ששנינו ננסה להתאים יותר זה לזה.

4. כאשר הבעיה היא ריח רע או טעם לא נעים מהפה, אין להתעלם מזה, כי זה לא ייעלם מעצמו. צריך להצביע על הבעיה בצורה ישירה, אבל עם רוך, חום ואכפתיות. אם צחצוח יסודי, שימוש בתרסיס פה או בסוכריות מנטה לא מועילים, אפשר לבקר אצל רופא שיניים או גסטרולוג, שימצאו פתרון לבעיה.

 5. יש גם תרגיל מעשי שנועד ללמד את הפרטנר שלכם איך בדיוק אתם אוהבים להתנשק. פשוט נשקו אותו כמו שהייתם רוצים שהוא ינשק אתכם. כל אחד מבני הזוג מדגים זאת בתורו, כאשר הצד השני פסיבי לגמרי. במקביל, מוסיפים גם הסבר מילולי, כדי שלא יהיו אי הבנות.

נשיקה בין אוהבים היא אחד הרגעים המרגשים והנעימים שיש. אבל כדי שכל זה יקרה, צריך לדעת איך לעשות את זה נכון. זה אולי נראה פשוט, אך כדי לעשות זאת בצורה מושלמת, חשוב להקפיד על מספר עקרונות.

הכנות: נשיקה היא דרך להביע אהבה וקרבה לכן חשוב להתחשב בפרטנר שלכם. אם אכלת משהו שיכול להשאיר שובל של ריח בפיך או אם את מעשנת והוא לא, כדאי לדאוג לריח נעים בפה. סוכריית רענון יכולה לפתור את העניין בקלות.

בטחון : אחד הדברים החשובים בנשיקה, בטח כשמנשקים מישהו בפעם הראשונה, הוא ביטחון. חוסר ביטחון והססנות עלולים להוביל למצבים לא נעימים.

אם החלטת שאת הולכת על זה, אל תהססי. בחרי את הרגע המתאים והסתערי על הפרטנר שלך.

 

הנשיקה עצמה

כדי להתנשק כמו שצריך צריכים שני בני הזוג להטות את ראשיהם כל אחד לצד אחר. פתחו את השפתיים קלות. הצמידו שפתיים כשהן רכות ורפויות.

בפעמים הראשונות יש סיכוי להתנגשות שיניים, זה לא נורא. חשוב לא לתת לזה לפגום בהנאה.

זכרו, אל תעצרו את הנשימה תנשמו דרך האף.

 

הלשון

בניגוד לדעה הרווחת, הנשיקה הצרפתית כלל לא הומצאה בצרפת אלא דווקא באנגליה, בשנות העשרים כל מה שנחשב כלא יאה, מוגזם ו"מלוכלך" הודבק לצרפתים. אבל הפרט הזה ממ... לא כל כך חשוב כאשר אתם מתנשקים נשיקהצרפתית.

הלשון בתפקיד המרכזי כשמדובר במה שאנחנו מגדירים כ"נשיקה צרפתית". תפקידה הוא לענג את בן הזוג. כדי לעשות זאת כמו שצריך, צריך לפתוח את הפה לאט לאט בזמן הנשיקה, ולהחדיר את הלשון בעדינות לפיו של בן הזוג.

 

הידיים

אין חוקיות לגבי מה צריך לעשות עם הידיים בזמן הנשיקה, אך ישנן מספר אופציות שיכולות להעצים את החוויה ולהגדיל את ההנאה ממנה. אפשר להשתמש באצבעות וללטף בעזרתן את שערות ראשו של בן הזוג, אפשר להעביר את היד על הגב ולחבק אותו, וישנה גם אפשרות לתפוס את ישבנו. בכלל, כל מגע בזמן הנשיקה, בהנחה שהוא מקובל על בן הזוג, רק יהפוך אותה לנעימה יותר.